• Perpustakaan Universiti Malaya
  • query_perpustakaan@um.edu.my
  • +60379567800
logo
logo

Apa Yang Kami Tawarkan Untuk Anda


Pustakawan Penghubung anda berada di sini untuk membantu anda. Jangan ragu-ragu untuk temui kami.

  • Pengajaran secara berkumpulan atau kelas
  • Konsultansi Individu
  • Sokongan Penyelidikan
  • Bantuan mencari maklumat di dalam pangkalan data dan pengajaran

Jika anda mempunyai keperluan atau keraguan, sila beritahu kami. Kami akan memastikan bahawa anda menerima cadangan dan input yang betul!

Pustakawan Penghubung


​ ​
Akademi / Fakulti / Pusat Pustakawan Emel No.Tel Imej Profil
Akademi Pengajian Islam Rohaizah Jaafar  izah@um.edu.my +60379676116
Juhida Abd Rahim juhaida@um.edu.my +60379677744
Akademi Pengajian Melayu Haslan Tamjehi haslan@um.edu.my +60379677285
Haslina Husain  hhaslina@um.edu.my +60379677782
Jabatan Pengajian Cina Low Li Qin lowliqin@um.edu.my​ +60379673298
Jabatan Pengajian India Vijayalatchumy Maruthaveeran viijay@um.edu.my +60379673817
Fakulti Alam Bina Muhamad Faizal Aziz mfaizal@um.edu.my +60379675259
Hanani Fauzi hananif@um.edu.my +60379673919
Fakulti Bahasa & Linguistik Dr. Mohd Faizal Hamzah faizal586@um.edu.my +60379675018
Siti Norfateha Azwa Adnan norfateha@um.edu.my +0379673296
Fakulti Farmasi Norazlina Dol @ Othman azliena@um.edu.my +60379674782
Siti Juryiah Mohd Khalid sitijuryiah@um.edu.my +60379673357
Fakulti Kejuruteraan Muhamad Faizal Aziz mfaizal@um.edu.my +60379675259
Fairuz Nawwar mansor fairuznawwar@um.edu.my +60379677782
Fakulti Pendidikan  Dr. Mohd Faizal Hamzah faizal586@um.edu.my +60379675018
Annur Thahirah Abdul Had annurhadi@um.edu.my +60379673302
Fakulti Pergigian Mohamad Rizar Mosbah rizar@um.edu.my +60379674961
Nik Nur Asilah Nik Shamsuddin nnans@um.edu.my +60379677743
Fakulti Perniagaan & Ekonomi Noraslinda Sanusi linda@um.edu.my  +60379677097
Azrizal Ismail azrizal@um.edu.my +60379677097
Fakulti Perubatan Dr. Ranita Hisham ranita@um.edu.my +603-79674947
Noorsuzila Mohamad noorsuzila@um.edu.my +60379673922
Nuratiqahnadzira Abdul Rani nuratiqah.ar@um.edu.my +60379677003
Fakulti Sains Sabariah Basir sabariah_02@um.edu.my +60379673294
Noor Hasanah Mohd Hanafi mnoorhasanah@um.edu.my +60379673357
Fakulti Sains Komputer & Teknologi Maklumat Norishah Abdul Rahman norishah_ar@um.edu.my +60379673384

 Ilina Syazwani Musa

ilina@um.edu.my +60379673296
Fakulti Sastera & Sosial Sains Zaharani Aiyub zaharaha@um.edu.my +60379673919
Siti Mawarni Salim sitimawarni@um.edu.my +60379673921
Fakulti Seni Kreatif Lisdar Abd Wahid lisdar@um.edu.my  +60379677003
Aruna JE Thambidorai aruna@um.edu.my +60379673357
Fakulti Sukan & Sains Eksesais Mohammed Zaki Abd Rahman mzaki@um.edu.my +60379676516
Amir Hamzah Alias (from April 2024)  amirhamzah@um.edu.my NIL
Fakulti Undang-undang Adida Mohd Amin adida@um.edu.my +60379676515
Haniza Adnan ahaniza@um.edu.my +60379673382
Pusat Asasi Sains Ulya Sujak ulya@um.edu.my +603-7967 7782
Nurul Hasni Abu Hassan nurulhasni@um.edu.my +60379673294


Last Update: 05/12/2023