• Perpustakaan Universiti Malaya
  • query_perpustakaan@um.edu.my
  • +60379567800
logo
logo

Susunan Mengikut Abjad : 

A

Jane

Adida Mohd Amin

Pustakawan Kanan
MLIS (UM), B.Usul (UM), Dip.Lib (UiTM)

Email:adida@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 6515

Jane

Aimi Ihsan

Pustakawan Kanan
MLIS (UIAM), B. Biomedical Science (Hons) (UIAM)

Email:aimiihsan@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 7003

John

Annur Thahirah Abdul Hadi

Pustakawan Kanan
MLIS (UM), B. Ed. TESL (Hons.)(MSU)

 

Email: annurhadi@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3302

Jane

Aruna J.E Thambidorai

Pustakawan Kanan
MLIS (UM), B.Ec (UM)

Email: aruna@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3357

Mike

Azrizal Ismail

Pustakawan Kanan
B.Sc Information Studies (UiTM)

Email: azrizal@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3302

B

No record

C

No record

D

No record

E

No record

F

Jane

Fairuz Nawwar Mansor

Pustakawan
MLIS(IIUM), B.Sc Library & Information Management (UiTM)

Email:fairuznawwar@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 7782

Mike

Faridah Salleh

Penolong Pustakawan
Dip. Information Management (Uitm)


Email: faridahsalleh@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3503

G

No record

H

Mike

Hanani Fauzi

Pustakawan Kanan
MLIS (UM), B.Sc Information Studies (UiTM)

Email: hananif@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3919

Jane

Haniza Adnan

Pustakawan Kanan
MLIS (UIAM), B.Sc Information Studies (UiTM)

Email:ahaniza@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3382

John

Haslan Tamjehi

Pustakawan Kanan
MLIS (IIUM), B.H.Sc. (Psychology) (IIUM)

Email: haslan@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 7285

John

Haslina Husain

Pustakawan Kanan
MLIS (UM), B.Sc Information Studies (UiTM)

Email: hhaslina@um.edu.my
Tel.No: none

I

Jane

Ilina Syazwani Musa

Pustakawan Kanan
MLIS (UiTM), B.Comp.Sc (Hons)(UiTM)

Email:ilina@um.edu.my
Tel:No +603-7967 3296

J

Jane

Juhaida Abd Rahim

Pustakawan Kanan
MLIS (UIAM), B.Islamic Revealed Knowledge & Heritage (UIAM)

Email:juhaida@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 7744

K

Jane

Koh Ai Peng

Timbalan Ketua Pustakawan
MLIS (UM),B.B.A (UUM)

Email:kohai@um.edu.my
Tel.No:+603-7967 3301

L

Jane

Lisdar Abdul Wahid

 

Pustakawan Kanan
MSc. Information Management (UiTM), B.Sc Library & Information Management (UiTM)

Email:lisdar@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 7744

Jane

Low Li Qin

 

Pengurus Projek
MLIS (UIAM), B.A. (Hons) (Chinese Studies) (Malaya)

 

Email:lowliqin@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3840

M

Jane

Mahbob Yusof

 

Timbalan Kanan Ketua Pustakawan
MB(IT), Dip.Lib.Sc(Postgrad),B.Sc(Zoology)

Email :mahbobyusof@um.edu.my
Tel.No:NIL

 

Jane

Manimala Thavandran

 

Pustakawan
MLIS (UM), Bachelor Library Science (UNISEL)

 

Email:manimala@um.edu.my
Tel.No: +603-79673357

Jane

Maziah Salleh

 

Timbalan Ketua Pustakawan
PG Dip.Lib.Science (UiTM),B.Sc.Agri (UPM)

Email:maziah@um.edu.my
No.Tel: +603-7967 7742

 

John

Mohamad Rizar Mosbah

Pustakawan Kanan
MLIS (UiTM), B.Sc Information Studies (UiTM)

 

Email:rizar@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 4961

 

Jane

Mohammed Zaki Abd Rahman

Pustakawan Kanan
MLIS (UiTM), B.Sc Information Studies (UiTM

 

Email: mzaki@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 6583

Jane

Mohd Faizal Hamzah (Dr.)

 

Pustakawan Kanan
Doc.Of Philosophy (Info.Mgt) (UiTM), MLIS (UiTM),B.Sc Information Studies (UiTM)

 

Email: faizal586@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 5018

Mike

Mohd Farid Wan Mohd Zin

Librarian
MLIS (UiTM), B.Sc (Hons) Information Studies (Uitm)


Email: mohdfarid@um.edu.my
Tel.No: +609-7793070

 

Mike

Mohd Samsul Ismail

Penolong Pustakawan
Dip.Lib(UiTM), B.Sc Record Management (UiTM)

Email:mohdsamsul@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3432

Mike

Muhamad Faizal Abd Aziz

Pustakawan Kanan
MSc. Information Management (Manchester), B.Sc Information Studies (UiTM)

Email: mfaizal@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 5259

N

Jane

Nik Nur Asilah Nik Shamsudin

Pustakawan Kanan
MLIS (UM), B.Sc (Hons) (UPM)

 

Email:nnans@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 7743

Mike

Noorsuzila Mohamad

 

Pustakawan Kanan
MLIS (IIUM), B. Islamic Revealed Knowledge and Heritage (IIUM)

Email: noorsuzila@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3922

John

Noor Hasanah Mohd Hanafi

 

Pustakawan Kanan
MLIS (Uitm), B.Sc Information Studies (UiTM), Dip.Lib(UiTM)

Email: mnoorhasanah@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3357

Jane

Noraslinda Hj. Sanusi

Pustakawan Kanan
Master of Educational Management (UM), B.Sc Information Studies (UiTM)

Email: linda@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3384

Mike

Norazlina Dol

Pustakawan Kanan
Master of Educational Management (UM), B.Sc Information Studies (UiTM)

Email: azliena@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 4782

Mike

Norida Abu Bakar

Pustakawan Kanan
MLIS(UIAM), B. Sc Computer (UTM Skudai)

Email: noridaa@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3297

Mike

Norishah Abdul Rahman

 

Pustakawan Kanan
MLIS (UM), B.Sc Information Studies (UiTM)


Email: norishah_ar@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3384

Mike

Nuratiqahnadzira Abdul Rani

Pustakawan
MLIS (UiTM), B.Sc Library & Information Management( UiTM)

Email: nuratiqah.ar@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 7003

Mike

Nurul Hasni Abu Hassan

 

Pustakawan
MLIS (UIAM)), B. SIM (Hons) (USIM)



Email: nurulhasni@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3294

O

No record

P

No record

Q

No record

R

Jane

Ratnawati Sari Mohd Amin

Timbalan Ketua Pustakawan
MLIS (UIAM),LLB(H) (UIAM)



Email:ratna@um.edu.my
Tel.No:+603-7967 3383

Jane

Rohaizah Jaafar

Pustakawan Kanan
Master of Educational Management (UM),B. Syariah (Malaya), PG Dip.Lib.Science (UiTM)

Email: izah@um.edu.my
Tel.No:+603-7967 6116

S

Jane

Sabariah Basir

Pustakawan Kanan
MLIS (IIUM),B.Sc (Ecology)(Malaya)

 

Email:sabariah02@um.edu.my
No.Tel: +603-7967 7744

Mike

Saifuddin Otheman

Penolong Pustakawan

   

Email: i1saiful@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 6491

Jane

Shamsiah Abu Bakar

Penolong Ketua Pustakawan
Adv.Dip.Lib (UiTM)

Email: sham@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3300

Jane

Siti Juryiah Mohd Khalid

Pustakawan Kanan
MLIS (UIAM), B.Sc Information Studies (UiTM)

 

Email: sitijuryiah@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 4947

Mike

Siti Mawarni Salim

Pustakawan Kanan
MLIS (UIAM), B.Sc Information Studies (UiTM)


Email: sitimawarni@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3921

John

Siti Norfateha Azwa Adnan

Pustakawan
MLIS (UiTM), B.Sc Library & Information Management( UiTM)

Email: norfateha@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3296

John

Sutarmi Kasimun

Timbalan Ketua Pustakawan
M.A. (Loughborough),B.Sc (Malaya), Dip.Lib (UiTM)

 

Email: sutarmi@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3304

T

No record

U

Jane

Ulya Sujak

Pustakawan Kanan
MLIS (UM), B.Sc.(Finance)(Bridgeport), Dip. (Business Studies)(ITM)

Email:ulya@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 7782

V

Jane

Vijayalatchumy Maruthaveeran

Pustakawan
MLIS (UM), BA (Hons)

Email:viijay@um.edu.my
No.Tel: +603-7967 3817

W

No record

X

No record

Y

No record

Z

Jane

Zaharah Ramly

Timbalan Ketua Pustakawan
MLIS (UIAM),PG Dip.Lib.Science (UiTM),B.Sc (Biochem) (UKM),

Email:zaharahr@um.edu.my
Tel.No:+603-7967 3298

Jane

Zaharani Aiyub

Pustakawan Kanan
PG Dip.Lib.Science (UiTM),B.Islamic Studies (Hons) (UKM)

Email:zaharaha@um.edu.my
Tel.No: +603-7967 3919

Jane

Zanaria Saupi Udin

Pemangku Timbalan Ketua Pustakawan
MLIS (UM),B.Humanities (Deakin)


Email:xana@um.edu.my
Tel.No:+603-7967 4783

Last Update: 25/04/2024